Na úvodní stránku


Jak jsem přišel o češtinu na ICQ

Fuček Miloslav

2006-08-01

Internet

Přečteno: 3531

Komentářů: 0


Před časem jsem si nainstaloval nové ICQ 5.1 s češtinou, na které jsem přešel ze starší verze ICQ 2000. Moje radost z něj však netrvala příliš dlouho.


ICQ 5.1 jsem nainstaloval nejdříve zkusmo, protože jsem byl upozorněn, že převod kontaktů z verze 2000, která má vše v počítači. Nemusí proběhnout zcela bez problémů. Nainstaloval jsme si tedy novou verzi na domácí počítač a původní ICQ 2000 mám dosud na počítači v kanceláři.

S češtinou mi nová verze fungovala dobře, hlavně odpadly problémy při autorizaci, která ve staré verzi dělal ve více jak polovině případů problémy. Většinou mi nepřišla a tak jsme to řešili tak, že si dotyčný na chvíli vypnou autorizaci, já si jej přidal a on si ji vrátil. Tento problém u nové verze odpadá. Má ale jiné „mouchy“, např, že přijde-li někdo on-line, tak to na mě sice zaklepe, ale mám li panel ICQ minimalizovaný, nezjistím, kdo to byl. U verze 2000 stačilo najet dole na květinku myší a zobrazilo se vám v bublině, kdo právě přišel. V této verzi tedy to „zaklepání“ mělo smysl, ale u nové verze jej považuji spíše za otravující.

Vrchol mé nespokojenosti se stal dnes, kdy jsem byl doslova šokován. Již dříve mě byly nabízeny nové aktualizace, které jsem ale odmítal, protože jsem měl obavy, že bych po jejich instalaci přišel o češtinu, která je pro mě dost zásadní, protože anglicky neumím. Jenže dnes přišla aktualizace, kterou nešlo odmítnout.

Po spuštění ICQ se mi objevilo okno s nabídkou nové odlehčené instalace. Protože jsem ji nechtěl, klik jsem na zavřít v domnění, že se zbavím nabídky. Jenže se mě zavřelo i ICQ. Když jsme jej znovu spustil, bylo zde opět toto okno. Tak jsem jej zkusil zavřít křížkem vpravo nahoře. Jenže efekt byl stejný. Ať jsme po replicas de relojes de lujo españa dalším spuštění přemýšlel jakkoli, nepřišel jsem na nic jiného, než na nutnost to risknout a vnucenou aktualizaci přijmout. Svérázný byl i způsob, jakým instalace probíhala, tedy nejprve stahování velkého objemu dat, který by lidem s pomalejším připojením, než mám já, mohl způsobit problémy a současně to, že toto okno bylo stále nejvíce na vrchu bez možnosti je minimalizovat na lištu. U většiny inteligentních instalačních programů jde okno minimalizovat, aby nepřekáželo. To dokáží i jinak hodně hloupé Windows. Takže o provozovatelích programu ICQ jsem si hodně pohoršil mínění.

Po instalaci se samozřejmě moje obavy naplnily. Čeština je pryč. Nová instalace mi byla agresivně vnucena proti mé vůli, ale nikdo se už nepostaral, aby mi aspoň zachoval češtinu v ICQ. K čemu mi je verze, která má navíc nějaké funkce, které se ale stejně nedozvím, když neumím anglicky a navíc mě to znemožní používat některé z funkcí původní verze, které jsme občas používal, ale ne tak často, abych je nyní v anglické verzi našel. Takže ve skutečnosti jde sice o verzi s vyšším číslem, ale pro mě degradovano jen na základní funkce, které jsem používal tak často, že je najdu i v anglické verzi.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je neděle
21.07.2024