Na úvodní stránku






Opravdová perlička Windows

Fuček Miloslav

2005-04-01

Microsoft

Přečteno: 3890

Komentářů: 0


Je to deset minut, co jsem dopsal jeden článek o Microsoftu a vzápětí se Microsoft a jeho Windows vnutil tak výrazným způsobem, že nejde o tom nenapsat.


Dopsal jsem jeden článek, ke kterému mě inspirovalo chování firmy Microsoft a kvalita Windows, které jednoznačně podporují spaning. V té chvíli jsem netušil, že Windows dokáží něco, o čem budu vzápětí psát další článek, který čtenářům eKamaráda nabídnu ještě dříve.

Pod údajně kvalitním a stabilním systémem Windows jsem si pustil Dětskou seznamku, která má na pozadí hudbu. Očekával bych, že když tuto stránku zavřu, že přestane hrát i hudba. Asi by jste to čekali také, že? Dřív tomu tak skutečně bylo. Ale to víte, po staru se asi nedá žít. Hudba prostě hraje dál. Samozřejmě že nepomůže ani zpětné spuštění Dětské seznamky a její vypnutí.

Microsoft dovede vždy „potěšit“. Budu muset restartovat počítač. Jenže právě nahrávám přes FTP. Takže až to dokončím. Má to ale háček, díky té hudbě nahrávám po rychlé pevné lince rychlostí mírně nad 500 byte/s. Prostě nejoblíbenější činností Windows je co nejčastěji za den totálně paralizovat počítač.

No nakonec, když jsem vypnul bedny a asi po deseti minutách je zase zapnul, tak už hudba nehrála a vše bylo vpořádku. Ostatně časový faktor v síti Windows není nic neobvyklého. To, že najednou nějaký program přestane fungovat a pak, aniž by cokoliv kdo dělal, fungovat začne, už víme. Když nám na třech počítačích přestal fungovat Front Page Express, poradil mi kamarád, ať to zkusím druhý den, že třeba půjde. A měl pravdu, šel. Ne nadarmo se říká, že Windows je vysoce organizovaný virus.

Magazín eKamarád 19.2.2002

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názor



Zpět


Provozuje a vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2008
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
05.03.2024